Güncel görseller yükleniyor %98..

Sıkça Sorulan Sorular

Hizmetlerimiz ile ilgili müşterilerce sıkça sorulan sorular..

Hizmetlerimizin teknik konuları hakkında merak edilenler.. | Sıkça Sorulan Sorular

Notebook veya Bilgisayarınız mı arızalandı? marka bağımsız, donanımlı servis laboratuvarı ile hizmet veren uzman ekibimiz onarıma gelen cihazınızı sadece tamir etmekle kalmaz, özel +checkbook hizmeti ile tüm genel bakım ve onarımlarını yaparak cihazınızın ilk günkü performansına kavuşmasını sağlar.
Siz Değerli Müşterilerimizin, zamanının ne kadar değerli olduğunun farkında olarak hizmet anlayışımız; Hızlı arıza tespiti ve onarım ürünlerinizi minimum sürede alırsınız, cihaz takibi sayesinde ürünlerinizin durumunu sitemiz üzerinden görebilirsiniz, ücretsiz kargo zamanınızı boşa harcatmaz, daha iyi bir hizmet mesafeleri ortadan kaldırır, ücretsiz genel bakım olası arızaları engeller, performansını arttırır, belgeli servis garantisi ile paranızın tam karşılığını almış olursunuz, performans upgrade eskimiş bilgisayarınızı yeniden kullanılır hale getirir. Donanımlı teknik servis laboratuvarı ile hizmet veren uzman ekibimiz onarıma gelen cihazınızı sadece tamir etmekle kalmaz, ücretsiz +Plustech hizmeti ile tüm bakım ve onarımlarını yaparak cihazınızın ilk günkü performansına kavuşmasını sağlar.
Teknik Servis Ortaklığı Programına başvurmuş, sisteme kabul edilmiş ve servis ortaklığı sözleşmesinin imzalanmasıyla birlikte başlayan
“MTL Teknİk Servİs Ortakliği” dır.

Programımıza hem şirketler, hem de şahıslar katılabilirler.

Nasıl Başvurabilirim?
 • Teknik Servis Ortaklığı başvuru formunu eksiksiz olarak doldurunuz.
 • E-mail adresinize gelen "Teknik Servis Ortaklığı Sözleşme" çıktısını alarak kaşe ve imzalayınız.
 • Son olarak sözleşmeyi tarafımıza kargo ile gönderiniz.
 • Sistem Nasıl Çalışıyor?
 • Başvurunuz tamamlandıktan sonra size özel bir servis ekranı oluşturulur.
 • Gelen müşteri adres bilgilerini bu ekrandan bize iletirsiniz ve sizin adınıza hazırlanan "Servis Formu" ile arızalı ürün alınır.
 • Firmamızın servisine gelen ürünün arıza tespiti gerçekleştirilerek size bilgi veririz. Dilerseniz bu bilgileri firmanıza açılan "Bayi Ekranı" ndan güncel olarak online takip edebilirsiniz.
 • Tespit sunumunda fiyatlarımız tamamen bayi fiyatı olarak verilmekte olup, önerilen müşteri fiyatıda sunulur.
 • Müşteriniz ile görüşme sağlayarak sonucu bize bildirmeniz neticesinde işlem olumlu/olumsuz gerçekleşir durumunda ürün sizin adınıza düzenlenen "Teslim Servis Formu" ile tekrardan müşteri memnuniyetini belirterek teslim edilir.
 • Kazancım Nasıl Gerçekleşir?
 • Satışı tamamlanmış ürünlerin ödemesi hafta sonu cumartesi günleri hesabınıza eksiksiz olarak gönderilir. Ayrıca ayda 10 ürün üzeri baremi geçen bayilerimiz her ürün için %5 komisyon kazanır. Sorularınız için Destek Hattı | +90 232 341 0 500 - info@mtlbiltek.com
 • Microsoft, Windows 10'u orijinal Windows 7 Service Pack 1 veya Windows 8.1 Update çalıştıran uyumlu cihazlar için ücretsiz yükseltme olarak sunuyor. Ücretsiz yükseltme, deneme veya tanıtım sürümü değil, tam sürüm Windows'dur ve bu teklif 29 Temmuz 2016 tarihine kadar geçerlidir. Yükseltmenin ardından, Windows 10'a bu cihazda ücretsiz sahip olursunuz.

  NOTLAR
  Ücretsiz yükseltme teklifi Windows XP, Windows Vista veya Windows'un Enterprise sürümlerini çalıştıran cihazlar için geçerli değildir.
  Yükseltme için uygun olan her cihazda, Windows 10'un tüm özellikleri çalışmayabilir.
  Yükseltme şartları, sistem gereksinimleri ve özellik kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için Windows 10 teknik özellikler sayfasına göz atın.
  Bu sorun genellikle anakart üzerindeki vga chipseti ile alakalı bir problemdir. Tabi bunun dışında ekran yada diğer aksamlardan kaynaklanan bir problemde olabilir. Bu sorun anakart değişimi ile çözülebilir, bunun dışında servisimizde anakart tamiri ile sorununuzu çözebiliriz.
  Problem genellikle ısıya bağlı olarak oluşur. Özellikle harici bir ekran kartınız varsa yoğun grafik kullanımı veya tozlanmadan dolayı ekran çipiniz bozulmuş olabilir
  Eski tip LCD ekranlarda ekran florasan ışına elektrik aktaran inverter parçasında bir problem olabilir. Küçük olasılıkla ekran florasanlarınız arıza yapmış olabilir.
  Kırılmış durumda ekranların maalesef tamiratı mümkün değildir. Değiştirilmesi gerekir.
  Tabii mümkün, servisimize başvurduğunuz taktirde size uygun cpu (işlemcilerin) listesi ve fiyatları bildirilecektir.
  Uzun zaman bakım yapılmadan kullanılan dizüstü bilgisayarlarda, ortamdan oluşan tozlardan dolayı bu sorun yaşanmaktadır. Notebook temizliğini öneririz. İhmal ederseniz gerekli soğutma gerçekleşmeyeceği için donanımsal sorunlar meydana gelebilir.
  Bilgisayarların temel olarak ısınabilecek birkaç bileşeni vardır. Bunlar İşlemci (CPU), Ekran kartı (GPU), KUZEY ve GÜNEY köprüleridir. Güney köprüleri nadir ısınır. İşlemci, Ekran kartı ve kuzey köprüsü saniye başına yüksek işlem hacmine sahip oldukları için ısınmaları olağandır. Isınmaya sebebiyet verecek unsurların başında, soğutucu fanların görevini yerine getirememesi gelmektedir. Diğer sebepler; Termal macunun kuruması, Chip bacaklarının aşırı ısınmayla oluşan soğuk lehim problemleri vb. Bilgisayarınızda aşırı ısınma varsa, daha büyük bir arıza oluşmadan bakımını yaptırmanızı tavsiye ederiz.
  İşletim sistemi kurulumları (Format) garantiyi etkilemez. Garantiyi yalnızca bilgisayarınızın donanımlarını arka planda gizlice çalışarak zorlayan illegal programlar etkileyebilir.
  Bilgisayarınıza sıvı temas ettiyse paniğe kapılmayın. Önce hızlıca bilgisayarın elektrik bağlantısını kesin, eğer laptop kullanıyorsanız hemen bataryasını çıkarın. Sıvı teması, elektrik olmadığı sürece bilgisayarınıza fazla zarar vermeyebilir. En büyük arızalar sıvı temasından sonra bilgisayarın çalıştırılmasından kaynaklanmaktadır. Sıvı teması olursa batarya ve elektrik bağlantısını kesip servisimizde hızlıca çözüme ulaşabilirsiniz.
  Lisanssız yazılım kesinlikle yüklenmez. İşletim sistemine müdahale edilmesi veya yeniden yüklenmesi gerektiği durumlarda kullanıcı legal lisans ve yazılımlarını sunmakla sorumludur. Aksi durumda işlem yapılmayacaktır.
  Servisimiz yazılım olarak Windows işletim sistemleri ve Office uygulamalarının tüm versiyonlarına destek verir. Bunun dışında AKINSOFT ürünlerinin satış ve desteğini sağlamaktadır.
  Arıza tesbiti yapıldıktan sonra müşteri kendi isteği ile cihazın onarımından vazgeçerse, minimum arıza tespit ücreti müşteriye fatura edilir. Tamir edilen veya teşhisi yapılan cihaz, servis ücreti tahsil edildikten sonra teslim edilir. Kullanılan uygulama programları, özel programlar veya yardımcı programlardan kaynaklanan arızalar ve bunların giderilmesi Uysal Yazılım merkez, şube veya anlaşmalı temsilcilikleri yükümlülüğünde değildir.
  Çalışma saatlerimiz Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00 Cumartesi 10:00 - 14:00 arası olup çalışma saatleri dışındaki hizmetler normal ücretlerinden % 50 zamlı tarife ile uygulanırlar.
  Servis Anlaşması, kurumlara yönelik tüm bilgisayar, notebook, yazıcı ve çevre birimlerinin her türlü donanım ve yazılım arızalarının anlaşma süresi boyunca ister Uysal Yazılım laboratuvarlarında, ister müşteri yerinde limitsiz servis ve teknik destek alabileceği bir servis şeklidir
  Bilgisayar, notebook, yazıcı ve çevre birimi adedi yaklaşık on cihaz üzerinde olan ve üst sınırı binlerce cihazı geçen ve tüm cihazlarının devamlı çalışır durumda olması için beklemek ve üzülmek istemeyen, bilgi işlem sorumluları ve bilgi işlem departmanı olmayan tüm kurumlar Servis Anlaşması yaptırmalıdır.
  Servis anlaşması süresince Uysal Yazılımda veya müşteri yerinde limitsiz servis desteği, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine yedek cihaz bırakılması, Novell, NT, 2000, XP, Linux çoklu işletim sistemi, Win 95, Win 98, Win 2000, Win Vista, Win 7, Win 8, Win 10,Win ME, XP, Linux işletim sistemi desteği, bilgisayar, notebook, yazıcı, monitör, scanner, plotter, projeksiyon cihazı, digital fotoğraf makinası, POS yazıcı ve diğer çevre birimleri onarımı, MS Office uygulamaları ve virus desteği, Yetkili Servis Merkezi olduğumuz markalarda garanti hizmetleri, orjinal yedek parça desteği, diğer markalarda müşteri adına hareket desteği standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, eleman bordralama, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir.
  Kullanıcıya özel olan Servis Anlaşması fiyatları tüm ön yargıların aksine ancak görünce ve karşılaştırınca anlayabileceğiniz şekilde ekonomik ve caziptir.
  Kurumsal Bakım Anlaşması olan müşteri Uysal Yazılım Servis Anlaşması destek masasına telefon, e-mail veya internet online arıza bildirimi yolu ile destek ihtiyacını bildirir. Aynı gün içerisinde müşteri ile temasa geçirilerek gereken şekilde arızaya müdahile edilir ve genellikle giderilir. Müşteri kullanıcı adı ve şifresi ile internet üzerinden tüm arızları cihaz ve servis işlemlerini takip edebilir.
  Genellikle 3 / 6 veya 12 ay süre yapılan Servis Anlaşmaları istek üzerine daha kısa veya uzun sürelerle yapılabilir.
  Servis anlaşmalı müşteri önceliği en üst seviyede olan müşteri sınıfımızdır. Destek için bekleme sorunu olmayan müşteriler devamlı çalışan ve minimum düzeyde iş gücü kaybeden kullanıcılardır. Sisteminizi ve sizleri tanıyan eğitimli, güvenilir ve ciddi bir ekip ile çalışmak, anlaşma süresince herhangi bir ek ücret ödememek gibi avantajlar bizlerle senelerce devamlı çalışan kullanıcıların vazgeçemediği avantajlardır. Ayrıca Anlaşma kapsamına girmeyen tüm servislerde % 25 indirim hakları vardır.
  Güncelleniyor..

  Batarya değişimi 15 dakika ile 30 dakika arasında yapılmaktadır. Ekran değişimi 30 dakika ile 45 dakika içerisinde yapılmaktadır. Orjinal kasa değişimleri 1 saat ile 2 saat arasında yapılmaktadır. Ses arızaları, soket, sessize alma tuşu, home tuşu, kamera, ses açıp kapama tuşu değişimleri, on off tuşu değişimleri 30 dakika ile 45 dakika içerisinde yapılmaktadır. Arka cam değişimleri, Wi-fi Entgresi, şarj entegresi, ışık entegresi, dokunmatik entegresi, baseband şebeke problemi, touch id, hafıza yükseltme işlemleri 1 iş günü içeresinde yapılmaktadır. Bu durum ve süreçler stoklarımızdaki malzemeler doğrultusunda ve servis yoğunlumuza göre değişkenlik göstermektedir.

  Orjinal ekranda renk tonu daha canlıdır. Dokunmatik hassasiyeti tamdır. 1. Kalite yan sanayi ekranın ise renk tonlanması orijinale göre biraz daha düşüktür fakat bunu anlamanız oldukça zordur. Dokunmatik hassasiyetinde bir farklılık yoktur. Burada önemli olan bu ekranın kalite derecesidir. MTL Bilişim Teknolojileri her zaman 1. kalite ekran kullanmaktadır. Bu ekran tipi iPhone 7 Plus modeline kadar orijinal ekran renklerine çok yakındır. iPhone 7 Plus ve üzeri cihazlarda ekran renk tonlamasında %15 oranında farklılık vardır.

  Tüm cep telefonu ekran değişim işlemlerimiz kullanıcı hataları haricinde fabrikasyon hatalara karşı 6 ay boyunca MTL Bilişim Teknolojileri garantisi altındadır. 1. Kalite ekran değişimlerinde 3 gün içerisinde memnun kalınmaması durumunda ekranda hasar bulunmuyorsa, orijinal ekran ile aradaki bedel ödenmesi karşılığında değişim sağlanır.

  iPhone kamera onarımlarında sadece orijinal kamera kullanılmaktadır.

  Tüm iPhone modellerinde, ahizeden gelen seste azalma problemi ve karşı tarafın sesini duymakta güçlük çekilmektedir. Bu problemin ana kaynağı, ahize filtrenizde biriken toz ve kirdir. Filtrenin doğru şekilde temizlenmesi veya değişmesi problemi büyük olasılıkla çözecektir.

  Tüm iPhone modellerinde, şarj ederken problem yaşanmaktadır. Bu problemin ana kaynağı, şarj soketinde biriken toz ve kirdir. Şarj soketinin doğru temizlenmesi veya değişmesi problemi büyük olasılıkla çözecektir.

  Genellikle hayır. Ekran değişimi, batarya değişimi, ses problemleri, şarj arızaları gibi işlemlerde bilgi ve veri kaybı yaşanmaz. Ancak, anakart problemi olan cihazlarda veya bazı spesifik durumlarda cihazın sıfırlanması gerekebilir. Bu sebeple tamir işlemlerinden önce ve düzenli olarak cihazınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz.

  iPhone 6 ve sonraki modellerde iOS 11.3 ve sonraki sürümlere, pil sağlığını gösteren ve pilin değiştirilmesine yönelik öneri sunan yeni özellikler eklenmiştir. Bu özelliklere Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı'ndan ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için Apple Resmi Destek adresini ziyaret edebilirsiniz. https://support.apple.com/tr-tr

  Orijinal şarj aleti veya 1. kalite şarj aleti kullanılmaması pilin kimyasal yaşının hızlı azalmasını sağlar. Bu durum pil ömrünüzün kısa sürede ilk günkü performansının altına düşmesine sebep olur.

  Cihazınız profesyonel eğitimli ve sertifikalı teknisyenlerimizce, anakart onarım birimimizde ortalama 72 saat içinde tamir ediliyor ve sıvı teması hariç tüm işlemlere 3 ay garanti veriliyor.

  Sadece Bayraklı bölgesine 20 km uzaklıktaki noktalara özel sağladığımız ücretsiz kurye hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Aynı gün içerisinde cihaz onarımı sağlanır ve tarafınıza teslim edilir. 20 km harici noktalar için ise anlaşmalı olduğumuz yurtiçi kargo ile ücretsiz olarak cihazınızı gönderebilirsiniz.

  Garanti şartları ve diğer konular hakkında merak edilenler

  Tüm onarımlar 6 ay boyunca MTL Bilişim Teknolojileri garantisi altındadır.

  Tüm 2. el cihazlarımız 1 hafta boyunca tüm fonksiyonları kullanıldıktan sonra satışa çıkarılmaktadır. 2.el cihazlar satış tarihinden itibaren 6/12 ay boyunca MTL Bilişim Teknolojileri garantisi altındadır.

  MTL Bilişim Teknolojilerin'den alınan tüm aksesuarlar garantilidir. Kullanıcıdan kaynaklanmayan tüm problemlerde ücretsiz değişim sağlanmaktadır.

  MTL Bilişim Teknolojileri'nden alınan tüm cihazların zincir ve operatör mağazalarından alınan ürünlerden hiç bir farkı yoktur. Bütün markaların cep telefonları 2 yıl garantilidir.

  Normal şartlarda LCD TV'ler için kullanılan standart 8 bit paneller, 256 kademeli renk geçişi yeteneğine sahiptir. 10 bit panel, 1024 geçiş gölgesi sağlar. Bu özellik, ten tonlarından günbatımına her görüntüye canlılık katar ve yine gördüğünüz görüntünün aslına mümkün olduğunca yakın olmasını sağlar.
  Uzun Ömürlü Tasarım. VIERA NeoPDP televizyonları 100.000 saate kadar panel ömrüne sahiptir ki bu da size 35 yıl boyunca mükemmel izleme deneyimleri yaşatır – Daha az israf için daha uzun panel ömrü.
  1080 sayısı, 1080 dikey çözünürlük satırını ifade ederken i harfi de kademeli olmayan veya titreşimli taramayı ifade eder. 1080i, bir HDTV video modu olarak düşünülüp sıkça bir grup video standardının açıklanmasında kısaltma olarak kullanılır.
  En iyi HD formatı – 1080p yumuşak bir yüksek çözünürlüklü görüntü için 2 milyondan fazla piksel sağlar. Burada p, görüntünün tüm görüntü satırlarının her dikey taramayla yenilendiği bir kademeli ya da titreşimsiz resim tarama işlemi yürüttüğünü gösterir. 1080p, HDTV kullanımı için tanımlanan maksimum çözünürlük olup bu format Blue-ray için de kullanılmaktadır.
  3Dfilmleri 3D gözlüklerle izleyerek derinlik hissi yaratarak sanki filmin içindeymişsiniz gibi hissedebileceğiniz bir özellik.
  LCDlerin en üstteki tabakası cam değildir. Çizilmeye çok müsait olan hassas bir tabaka ile kaplıdırlar.
  • Sadece LCD değil, plazma TVlerin ekranlarında da tıpkı tüplü CRT monitörlerde olduğu gibi yansımayı önleyen bir kaplamaya (anti-glare) sahiptir. Bu kaplama da son derece hassastır.
  • İçerisinde amonyak gibi yakıcı maddeler içeren temizleme sıvılarını asla kullanmayın. Rastgele kullanacağınız bir temizlik sıvısı LCD tabakalarına zarar verebilir.
  • %100 pamuktan üretilmiş bir atlet ile de monitörünüzü silebilirsiniz ancak en etkili temizliği özel mikrofiber bezlerle yaparsınız. Ya da gözlük silme bezi diyelim Mikrofiber bezler çok yumuşak olduğu için zarar vermez; yapıları itibariyle çok daha fazla kiri temizleyebilirler.
  • LCD ekranınızın daha geç tozlanmasını istiyorsanız, anti-statik özellik barındıran temizleme sıvıları kullanmalısınız. Ancak anti-statik sıvılar tozlanmayı tamamen engellemez; sadece geciktirir. Anti-statik özellikli temizlik sıvıların bir diğer artısı da, temizlik esnasında ekranda kıl-tüy bırakmıyor olması.
  • LCD TV veya monitörünüzü silmeden evvel kapatmayı unutmayın.
  • Kullanacağınız temizleme sıvısını doğrudan monitöre sıkmayın! Kullanacağınız temizleme bezine sıkıp öyle temizlik yapın.
  • Kullandığınız bez özel mikrofiber bez olsa bile temizlik esnasında fazla bastırmamaya dikkat edin. Çok nazik ve dairesel hareketlerle temizlik yapın.
  • LCD ekranınızda nem ve ıslaklık kalmamasına dikkat edin. Ekranın kuru olduğundan emin olduktan sonra ekranı açabilirsiniz.
  • Kirlenen mikrofiber bezi su ile yıkayabilir ve kuruttuktan sonra tekrar kullanabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabını bulamadınız mı?

  Bize ulaşmak, üstün hizmet kalitemizden faydalanmak istiyorsanız, güvenebileceğiniz, huzurla çalışabileceğiniz güçlü bir ekip arıyorsanız, prensibiniz her işin uzmanıyla çalışmaksa doğru adrestesiniz.

  Scroll to Top